Матеріали до уроків


Сценарій хрестин хлопчика
Хрестини Святослава

1. Добрий день вам, любі гості! Сьогодні у нас знаменний день. Сьогодні духовно народилася й наблизилася до Бога ще одна людина. Несправедливо було б, святкуючи день народження земного, промовчати про день народження духовного. Тим більше, що духовне народження не тільки не поступається, але навіть перевершує за значенням земне. У момент Хрещення Святий Дух освячує все єство людини.

Ви усі, любі друзі, були у нас на весіллі і пам’ятаєте, що коли було гадання на дітей, то більшість думала, що першою в нашій сім’ї народиться дівчинка! Ну що, справдилося гадання? Як бачимо, ні. У нас народився, а сьогодні й охрестився, хлопчик. Отож піднімемо бокали за Святослава! Нехай він буде здоровим, росте великим і завжди радує нас усіх – своїх рідних!

Ми, батьки, хочемо подарувати нашому синочку ніжну пісню – колискову.

Колискова
Наш синочок Святослав
Цілий Божий день не спав,
Тож поринути схотів
У країну диво-снів

Люлі-люлі-бай
Люлі-бай
Спи, синочку наш, засинай
І нехай насниться тобі
Радості розмай

Люлі-люлі-бай
Люлі-бай
Спи, рідненький наш, засинай
Що ми дуже любим тебе,
Завжди пам’ятай.

Мама пісеньку співає,
Ніби долю вишиває,
Щоби гарною була
І до щастя привела.

Наче сонце, у кімнату
Увійшов тихенько тато.
Він колиску погойдав
І тебе поцілував.

Котик на стілець метнувся
І калачиком згорнувся
Ніжно так замуркотав,
Щоби ти міцніше спав.
……………..Анастасія Лінчук……….

2. А хто знає, звідки походить і що означає ім’я «Святослав»? Подумайте, з яких двох слів складається це ім’я?
Ім’я Святослав означає «священна слава».
Це чоловіче ім’я має слов’янське коріння. Походження імені Святослав пов’язано зі слов’янськими словами «святість» і «слава».

Православні іменини у Святослава 6 липня. До речі, якраз цього числа наш тато святкує свій День народження!

Найбільш відомі люди з ім’ям Святослав: князь Святослав Ігорович, художник Святослав Реріх, піаніст Святослав Ріхтер, співак і соліст групи «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук.

У дитинстві Святик є спокійним, врівноваженим хлопчиком. Святик виділяється серед однолітків великою допитливістю. Зазвичай у Святослава багато друзів, які цінують його за сильно розвинуте почуття солідарності. Людей притягують його привітність, доброзичливість. З ним приємно й легко спілкуватися. При цьому Святослав не стане нікому розповідати про свої проблеми, просити поради у друзів або близьких. Він вважає, що у стані самостійно знаходити правильні рішення. І в більшості випадків виявляється правим.
Як правило, Святослав – приклад консерватора. Він не любить зміни, цінує розмірений, звичний спосіб життя.
Святослав по можливості завжди намагається уникати конфліктів, сварок. Але це не означає, що він боягуз. При необхідності чоловік зможе постояти за себе і інших людей.
Досить уразливий і недовірливий, Святослав не вміє довго таїти образу, ніколи не буде мстити. Це делікатна, відкрита і дуже миролюбна людина.
У майбутньому Святослав стане хорошим сім’янином, уважним чоловіком і дбайливим батьком. Але чоловік зазвичай не поспішає вступати в шлюб, одружується досить пізно. Святослава не цікавлять вітряні, легковажні дівчата. Його обраницею стає серйозна, надійна дівчина, якій він зможе повністю довіряти.

Але написати про характер за іменем можна багато… Тільки не факт, що то все правда, і що дитина, отримавши певне ім’я, здобуде певний набір рис та вмінь. Ви зі мною згідні? Все залежить від виховання в сім’ї, у садочку та школі, від оточення… А ми з вами – це найближчі та найрідніші для Святославчика люди. Він зараз як цей чистий аркуш паперу. І те, яким виросте цей хлопчик, багато в чому залежить від нас. Тож я пропоную вам взяти участь у невеличкому експерименті.
Зараз ця дитина як чистий аркуш паперу. І саме від нас залежить, що на цьому аркуші буде написано. Тож зараз нехай кожен із вас подумає і запише на цьому аркуші рису чи вміння, яке він допоможе Святославу набути, і пояснить, чому саме це. А через кілька років ми всі знову зустрінемося і подивимося, чи впорався Святославчик із вашими завданнями, чи ні.

3. Нашого винуватця торжества не було б, якби не його батьки!
Вони чекали появи синочка найбільше! Думали про нього щодня. А мама навіть відчувала його рухи ще тоді, коли він був у неї в животику, давала послухати татові і писала вірші…
Зараз мама зачитає вірш, присвячений коханому чоловікові Дмитру та синочку Святославу.

…..Подарую Коханому Сина…..

Подарую коханому сина —
Ту нeгаснучу іскру добра,
Що любов узаємна, єдина
Зародила біля вівтаря.
Тe малeсeнькe сонцe надії,
Що яснішe за нього нeма,
Що здійснить наші батьківські мрії,
Найдорожчe, що маю сама.
Подарую коханому сина,
Щоби зорі для нього зійшлись,
Бо твоя і моя Україна
Ним гордитися будe колись.
Хай ідуть по життєвій дорозі
Дорогі мої чоловіки,
Будуть духом і м’язами сильні,
А для мeнe сeрцями м’які.
Подарую коханому сина,
Щeдро даную Богом дитину.
Найдорожчій у світі людині
Найдорожчу у світі людину…
…………Анастасія Лінчук……..

Чоловік дарує дружині каблучку.
Орнамент на цій каблучці – це прадавній етнічний символ Зірка Алатир. Зірка Алатир – це глибинно український знак, що символізує священний «живий камінь», на якому росте Дерево Роду. Із нього виходять і в ньому сходяться всі дороги. Він уособлює могутність і вічність плодючої творчої сили життя. Дякую Тобі, кохана, за те, що продовжила наш рід і подарувала мені такого козака! (Цілує)

4. Сьогодні у Святослава, крім мами і тата, з’явилися ще одні батьки – хресна мама і хресний тато.
При хрещенні хресні батьки беруть на себе зобов’язання вкласти віру в душу дитини. Піднімімо ж бокали за хресних батьків, за Оксану та Андрія! За їх здоров’я і за те, щоб вони впоралися з покладеними на них обов’язками! За Кумів!

В знак подяки ми хочемо подарувати нашим кумам і разом з тим найкращим друзям приємні подарунки, які зігріватимуть вас холодними осінніми та зимовими вечорами.

А які обов’язки покладені на хресних батьків, ми зараз дізнаємося.
Отож, слухайте, куми, і кажіть, приймаєте ви їх чи ні.
1. Молитися за свого хрещеника.
2. Прилучати Святославчика до віри, показуючи гарний приклад.
3. Приходити в гості до батьків хрещеника і запрошувати їх у гості до себе.
4. Ніколи не забувати про День народження хрещеника, завжди вітати його з цим святом.
5. Допомагати батькам виховувати Святославчика.

Бачу, ви будете зразковими хресними батьками. Тож урочисто вписую ваші імена у перший альбом Святославчика – хронічку першого року життя хлопчика.
Хрещеним батькам надається право першими подивитися цей фотоальбом! А там, де рожева закладка, написати гарні слова в його адресу.

Далі фотоальбом передається для перегляду іншим гостям.

Мабуть, переглядаючи альбом, ви помітили на задньому його форзаці білий конверт з написом «Святославе! Відкрий цей конверт лише тоді, коли навчишся читати». Що ж у ньому? Як ви думаєте?
Це конверт гарних слів. І наповнити його цими словами маємо честь ми з вами! Подумайте, які поради, побажання, привітання буде приємно почитати цій дитині у років 5-6. Запишіть їх на аркуші паперу і покладіть у конверт. Навчившись читати, Святослав обов’язково відкриє його і все прочитає.

5. Кажуть, що бабусі й дідусі внуків люблять навіть ще більше, ніж дітей! Правда це?! Я впевнена, що наші бабусі, хоча вони ще такі молоді, що важко зазивати їх бабусями, дуже-дуже чекали появи Святославчика! Вони підтримували нашу сім’ю під час вагітності, допомагали прибрати у квартирі перед появою дитини і навіть приїхали з інших міст спеціально для того, щоб забрати нас із дитинкою з пологового будинку! Ми вам, бабусі, дуже за це вдячні! А в знак подяки отримайте від нас невеличкі подарунки – настінні календарі з найпершими фотографіями вашого внука! Дякуємо вам!

Танцювальна перерва

6. Конкурс для хресних
Хто краще знає свого хрещеника

Продовжіть речення

1. Святослав народився у місяці… (листопад)
2. Хлопчик з’явився на світ числа… (27)
3. Святослав у момент народження мав зріст… (54см.)
4. Святослав у момент народження мав вагу… (3кг. 190г.)
5. Хлопчик народився у пологовому будинку №… (№5)
6. Мама захотіла народжувати саме там тому, що… (5 – її улюблене число)
7. До пологового будинку мама поїхала на… (маршрутці 401)
8. Батьки хотіли назвати хлопчика одним із цих імен: … (Ярослав чи Святослав)
9. Своє ім’я Святослав отримав від… (тата)
10. Із пологового будинку маму з Святиком прийшли зустрічати… (тато і дві бабусі)
11. Перша фотосесія була у Святика, коли йому виповнилося лише… (5 днів)
12. Охрестився Святослав у соборі, який називається… (Свято-Покровський)

7. Пограймося
Гра 1
Казкарі

Зараз ми всі колективно напишемо для Святославчика казку. Але це буде не звичайна казка, а особлива! Кожен з вас буде писати лише по одному реченню цієї казки, бачачи лише одне попереднє речення. Тобто, отримавши аркуш, ви прочитаєте одну фразу, загорнете її, а тоді напишете свою і так далі. Оскільки нас мало, пропоную зробити не одне коло, а два. Потім розгорнемо аркуш і прочитаємо, що у нас вийде.

Гра 2
Згадай себе малого

Усі ми родом з дитинства – найбезтурботнішої та найщасливішої пори. Але, на жать, ми мало що пам’ятаємо з тих своїх юних дитячих років. Спробуйте пригадати один-два цікавих, смішних моментів з вашого дитинства, або дитинства своїх дітей, і розказати їх.

Гра 3
Так-ні-можливо

Я загадую слово (тема: діти), записую його і ховаю. Ваше завдання відгадати це слово, ставлячи мені навідні питання. Але я можу відповідати лише «так», «ні» або «можливо».

Дякуємо усім вам за гарно проведений час!
До нових зустрічей!

Comments:

Коментарі закриті.